jdd
18 بهمن 1401 - 16:17

دولت تلاش خود را برای رفع موانع تولید به کار گرفته است

استاندار مرکزی گفت: مجموعه دولت و استانداری مرکزی تلاش خود را برای رفع موانع موجود تولیدکنندگان به کار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه، استاندار مرکزی ظهر امروز در جریان سفر به شهرستان ساوه و افتتاح چند طرح عمرانی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب با دوره طاغوت قابل مقایسه نیست، اظهار کرد: دهه فجر مهم‌ترین ورق تاریخ انقلاب اسلامی است که باعث رشد و شکوفایی کشور شد.

فرزاد مخلص الائمه با بیان اینکه مهمترین ورق از تاریخ انقلاب در این ایام نوشته شده است، افزود: در دوران طاغوت ما در هیچ موضوعی نسبت به دیگر کشورها برتری و توانایی نداشتیم اما امروز به فضل الهی و در سایه ولایت فقیه در حوزه‌های مختلف به دستاوردهای زیادی رسیده‌ایم.

وی تصریح کرد: با طلوع انقلاب اسلامی، خط بطلانی بر حکومت مستبد و دیکتاتوری پهلوی کشیده شد که نه تنها بر شاه بلکه خط پایانی برای تمام بیگانگان بود تا با رهبری امام خمینی (ره) مردم از استبداد و ظلم رهایی پیدا کنند. 

این مقام مسئول با قدردانی از تلاش تولیدکنندگان برای رسیدن کشور به خودکفایی در حوزه های مختلف گفت: یکی از سنگرهای اقتصاد مقاومتی تولید است و تولیدکنندگان در خط مقدم این جبهه هستند و تلاش آنها برای جلوگیری از هدر رفت سرمایه کشور و تکیه به نیروی جوان داخلی ستودنی است.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه مجموعه دولت و استانداری مرکزی تلاش خود را برای رفع موانع موجود تولیدکنندگان به کار گرفته است، ادامه داد: در بخش تولید رفع موانع مهمترین موضوع قلمداد می‌شود که برخی از این موانع به واسطه بروکراسی 50 ساله در کشور ما شکل گرفته و به همین دلیل هم هنوز به خام فروشی وابسته هستیم که همین امر مانع از حرکت تولید به شکل واقعی خود شده است.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های دولت و استانداری مرکزی حمایت از تولید کننده است گفت: یکی از تولیدات خوبی که امروز در ساوه شاهد آن هستیم بحث تولید شیرخشک بود که این محصول استراتژیک از نیازهای اساسی افراد در نوزادی است و با تولید آن میتوانیم از واردات بی رویه جلوگیری کنیم. 

به گفته استاندار مرکزی تولید بسیاری از کالاهای اساسی مثل شیرخشک نتیجه تحریم و تبدیل تهدید به فرصت بوده که این شرکت دانش بنیان نیز با قدم گذاشتن در این مسیر علاوه بر تامین نیاز داخل باعث جهش رتبه دانش بنیانی استان خواهد شد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه نیز در این مراسم انقلاب اسلامی ایران را باعث بدست آمدن موفقیت‌های مختلف در حوزه‌های گوناگون دانست و بیان کرد: کشور ما امروز به واسطه موقعیت ژئوپلیتیک خود، از جایگاه مهمی در مسائل دنیا برخوردار است درحالیکه پیش از انقلاب به ایران به چشم یک کشور مصرف کننده نگاه میشد. 

حجت الاسلام محمد سبزی افزود: امروز نیروی انسانی کارآمد و جوانان متخصص با فعالیت خوب خود در جبهه‌های اقتصاد مقاومتی باعث شدند تلاش دشمن در تحریم‌های همه جانبه شکسته شود و ما از یک کشور مصرف کننده به یک کشور تولید کننده و صادر کننده بدل شده‌ایم. 

وی با بیان اینکه در استان مرکزی اقدامات خوبی در دولت جدید شکل گرفته است، افزود: به همت دولت انقلابی طرح‌های خوبی در شهرستان‌های ساوه و زرندیه ایجاد شده است و برخی کارهای بزرگ نیز در دست اقدام است که بزودی نهایی می‌شود.

به گزارش فارس بهره‌برداری از ۱۷۹ طرح عمرانی و اقتصادی شامل ۱۶۱ پروژه عمرانی و ۱۸ طرح اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۷۷۸ میلیارد تومان در دو شهر ساوه و زرندیه آغاز شد.

پایان پیام

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025280